جشن قرآن

جشن شکر گذاری

مراسم جشن شکرگزاری کسب مهارت روخوانی قرآن کریم در پایه اول برای دانش آموزان برگزار می شود. آشنایی و انس بیشتر دانش آموزان با قرآن و ایجاد خاطره شیرین از کسب مهارت روخوانی از جمله اهداف این برنامه است. یادگیری روخوانی و روان‌خوانی قرآن، گام اول در مسیر تربیت دینی کودکان و نقطه آغازی برای تربیت نسلی مومن و معتقد است.

فعالیت های مرسوم در این جشن

تزیین نمازخانه و چیدن رحل و قرآن، نوشتن آیه های مختلف قرآن مجید و نصب در سالن، ورود دانش آموزان به سالن با همراهی قرآن و اسفند و صلوات، خواندن چند آیه توسط همه ی دانش آموزان، سخنرانی مدیر مدرسه در رابطه با قرآن و انس بیشتر با قرآن در خانه و مدرسه و عمل به دستورات الهام بخش آن، خواندن دعای فرج توسط فراگیران و اولیای ایشان، مولودی خوانی، اهدای هدایای معنوی، قرائت متن شکر گزاری آموزش قرآن، قرائت آیه الکرسی توسط دانش آموزان کلاس از حفظ.

اهداف برگزاری این جشن

از اهداف برگزاری این جشن جلب توجه اولیاء، مسئولان و آحاد مردم به برنامه درسی قرآن در مدارس ابتدایی، آشنایی و انس بیشتر دانش آموزان با قرآن کریم، زمینه سازی فرزند صالح و فراهم کردن خاطره ای شیرین برای کسب مهارت قرآن آموزی در مدارس را می توان نام برد. قرآن و اهل‌بیت(ع) دو میراث گرانبهای پیامبر اسلام(ص) است که کتب درسی قرآن سعی در مأنوس ساختن دانش‌آموزان با این دو میراث ارزشمند را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا