درباره ما

در روزگاری که آمارها ، گزارش ها و پژوهش ها و گفتمان  غالب جامعه ما ، مدارس امروزی را دارای نقص در کارکرد می پندارند ؛ مجموعه مدارس ملاصدرای کاشان پس از چند سال کار فشرده پژوهشی و علمی ، در سال ۱۳۸۸ تأسیس شده . با این رویکرد که برای جبران این نقیصه و مبتنی بر سند تحول بنـیادین آموزش و پرورش عزم خود را جزم نموده و بر تغییر الگوی یاددهی – یادگیری و حرکت از نظام حافظه – محور به نظام تفکر – محور با هدف پرورش انسان نوآور اسلامی – ایرانی ، کاشف و کارآمد و کارآفرین متمرکزگردیده است .

در این مجموعه سعی شده از شیوه های نوین آموزشی استفاده گردد به شکلی که ابتدای هر کلاس معلم با ایجاد انگیزه بین دانش آمـوزان ذهـن فراگیران را آماده برای تدریس می سازد و با ایجـاد بارش فکری و پرسش و پاسخ دانش آمـوزان آماده فراگرفتن دروس می گردند پس از تدریس مشارکتی معلم با طراحی بازی و کارهای گروهی ، درس تدریس شده را برای دانش آموزان به صورت قابل فهم اجرا می نماید و در انتها با ﻛﻮﺋﻴﺰها و مسابقات به اشکال مختلف ، دروس تدریس شده را مورد ارزیابی قرار می دهند .

این روشها با اراﺋﻪ محتوا در فضای مجازی ادغام و اجرا می گردد که در واقع برای تمامی دروس و تمامی جلسات هر کلاس محتوای خاصی توسط معلم با پشتیبانی تیم نرم افزاری و تحقیق و پژوهش حرفه ای مجموعه ملاصدرا طراحی شده که شامل عکس ها ، فیلم ها ، کلیپ ها ، صداها و تصاویر و پرسش و پاسخ ها و طراحی بازیهایی می باشد که در کلاس به معلم در روند آموزش و یاددهی به دانش آموزان و آموزگاران کمک می نماید که صد البته این طرح کمک بسزایی به رشد و پیشرفت آموزشی و پرورشی دانش آموزان می نماید .

 اعتقاد مجموعه مدارس ملاصدرا براین است که دروسی همانند ریاضی ، فارسی و علوم و دیگر دروس اگر چه از اهمیت بسزایی برخوردار است تقریبا در تمامی مدارس تدریس می شوند ولی مهم این است در حین اینگونه آموزش ها ، دانش آموزان چه اهداف و مهارت هایی را یاد گرفته یاچه نوع پرورشی را پیدا می کنند .

به همین دلیل با طراحی و اجرای شیوه های نوین درسی-آموزشی و فرهنگی ، موجبات افزایش دقت و تمرکز دانش آموزان و آشنایی به مهارت های اجتماعی را فراهم نموده تا انشاا… نسل آینده قدرت تجزیه و تحلیل بالایی از وقایع علمی- اجتماعی را پیدا کرده و متفکرانه رشد نمایند همچنین فرد پرسش گر با قدرت انتقال سریع مفاهیم از مغز به زبان پرورش یافته و در نهایت این مهارت تبدیل به اعتماد به نفس و عزت نفس بالا و به دور از اضطراب و استرس در آنان گردد .

 امید است تا با یاری آقا امام زمان (عج) نسل آینده در جهت پیشرفت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گامی مثبت بر داشته و اقتدار ایران و ایرانی را در ذل توجهات حضرت حق به رخ جهانیان بکشاند .

با توجه به استقبال زیاد از فعالیت های این مجموعه مجبور به توسعه و افتتاح شعبه دوم خود در سال ۱۳۹۰ گردیده و پس از آن با توجه به عملکرد بسیار علی مجموعه مدارس ملاصدرا شعبه های ۳ و ۴ در سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۹ و شعبه ۵ پس از آن افتتاح گردید .

که همه این موفقیت را در وهله اول عنایت خداوند و سپس پشتیبانی و همراهی هیأت رئیسه مجموعه مدارس ملاصدرا و در آخر تلاش مجدانه و پشتکار بسیار بالای کادر اجرایی – آموزشی – معلمان گرامی موجبات این پیشرفت را برای این مجموعه رقم زده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا